Johtokunta

Oulun Kärpät 46 ry johtokunnan kokoonpano ja vastuualueet

Seuran ylintä päätäntävaltaa käyttää vuosikokous. Vuosikokous valitsee johtokunnan jäsenet (4-8 jäsentä) kolmivuotiskaudeksi kerrallaan ja puheenjohtajan kaksivuotiskaudeksi. Johtokunnan jäsenistä on vuosittain erovuorossa 1-3 jäsentä.

Johtokunta hoitaa seuran hallintoa, valvoo ja ohjaa seuran jäsenten, toimihenkilöiden sekä jaostojen toimintaa. Johtokunta pitää seuran jäsenluetteloa, hoitaa yhteisiä asioita ja vastaa varojen hoidosta sekä esittää vuosikokoukselle tilinpäätöksen ja toimintakertomuksen.

Puheenjohtaja ja seurayhteisön neuvottelukunnan puheenjohtaja
Pasi Backman, pasi.backman(at)oulunkarpat46.fi p. +358 400 307807

Johtokunnanjäsenet

Antti Jaatinen, varapuheenjohtaja, juniorijaosto, antti.jaatinen(at)way4u.fi

Heikki Kettunen, valmennusjaoston jäsen, kettunen(at)live.fi

Matti Kokkila, Matti Veivo -säätiön jäsen, junorijaosto, matti.kokkila(at)icloud.com

Teemu Käyhkö, teemu_kayhko(at)hotmail.com

Ilkka Mikkola, valmennusjaoston jäsen ilkka.mikkola(at)oulunkarpat.fi

Petri Repo, johtokunnan sihteeri, petri.repo(at)nordea.fi

Antti Suorsa, antti.suorsa(at)ubrahoitus.fi

Saija Tarkki, Nais- ja tyttökiekkovastaava saija.tarkki(at)gmail.com



   
Lisää uutisia
Oulun Kärpät 46 RY
«  Lokakuu   »
Kategoriat