PETO LUISTELUKOULUN 3. VUOSIKURSSI PEDOT
Pedot -ryhmä on Luistelukoulun 3. vuosikurssi joka on tarkoitettu 6-7-vuotiaille pelaajille, pojille ja tytöille.
Aloittelevat tytöt voivat ilmoittautua Pedot -ryhmään myös vanhempana. Tytöillä on myös mahdollisuus osallistua Pedot ryhmän sijaan tyttöjen omalle jäävuorolle, tästä tarkemmin tällä sivulla.
Pedot -ryhmän harjoitusten pääpainopiste on luistelun opettelu erilaisten leikkien ja ratojen avulla, missä mukana ovat maila, kiekot, pallot, kartiot yms. Harjoituksissa pelataan myös erilaisia pelejä.
Ryhmän vastuuohjaajana toimii junioripäällikkö Jari Huttu.
LUISTELUKOULUKAUSI 20.9.2026-28.3.2027
Syyslukukausi: 20.9.2026-6.12.2026
- Luistelukoulun syyslukukausi aloitetaan Linnanmaan jäähallilla järjestettävien syysturnausten päättymisten jälkeen. Syyslukukausi päättyy jouluturnausten alkaessa.
Kevätlukukausi 17.1.2027-28.3.2027
- Luistelukoulun kevätlukukausi aloitetaan Linnanmaan jäähallilla järjestettävän loppiaisturnauksen jälkeen. Kevätlukukausi päättyy kevätturnausten alkaessa.
Pedot jääharjoitusaikataulut:
- Sunnuntaisin Linnanmaan kaukalo 1. Klo aika tarkentuu myöhemmin, kun Oulun kaupungin liikuntapalveluiden seuroille myöntämät harjoitusvuorot ovat selvillä.
- Maanantaisin luistelu- ja kiekkokoulun yhteisvuoro Raksilassa Energia Areenalla klo 14:30-16:00 (21.9. alkaen)
Petojen kausimaksut:
Kausimaksu 295 euroa (sisältää syys- ja kevätkaudet)
Kausimaksu 180 euroa (sisältää kevätkauden)
Huom! Hinnat sisältävät ikioman Kärppä-pelipaidan!
Hintaan sisältyy: Ammattitaitoinen valmennus, jäävuorot, Kärppäpelipaita, kiekkokoulurekisteröinti vakuutuksella, juniorilisenssikortti, jolla saa seura-alennuksia Intersport Joutsensillalta sekä vapaapääsyn Kärppien järjestämiin kotiotteluihin, mukaan lukien miesten ja naisten Liigan runkosarjan ottelut. Kausimaksu ei sisällä seuran jäsenmaksua, vaan se laskutetaan erikseen Vuosikokouksen jälkeen.
Kausimaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä, käytettävissä olevat maksutavat: Pankkimaksutavat, korttimaksutavat sekä Walley lasku / osamaksu.
Peruutusehdot:
-Peruutus 0-2 kokeilukerran jälkeen palautus 100%
-Peruutus viimeistään 31.12. palautus 40% kausimaksusta
Ilmoittautumisessa tarvitset lapsen SuomiSport ID numeron, jotta voimme tehdä kiekkokoulurekisteröinnin ja ottaa vakuutuksen. Saat lapselle oman maksuttoman SuomiSport ID numeron kun olet rekisteröinyt hänet SuomiSportiin. SuomiSportiin klikkaamalla TÄSTÄ (www.suomisport.fi)
Varusteet: PETO Luistelukouluryhmissä pakollisena varusteena ovat ristikollinen kypärä, luistimet, maila ja paksut hanskat/jääkiekkohanskat. Suosittelemme myös muiden suojavarusteiden käyttöä, erityisesti kaulasuojaa!

Lisätiedot sekä ilmoittautuminen ryhmään: